سازنده جرثقیل

شرکت مهندسی جرثقیل سقفی
شرکت جرثقیل آذین دینامیک
مشاوره_طراحی_ساخت_نصب_اجرا
کلیک کنید

انواع جرثقیل سقفی

انواع جرثقیل سقفی چیست؟

اگر تحقیقات خود را انجام داده اید و به این نتیجه رسیده اید که یک سیستم جرثقیل سقفی می تواند فرآیند های تولید یا جابه جایی مواد در تاسیسات شما را بهبود بخشد. جرثقیل های سقفی می توانند از نظر مشخصات و پیکربندی بسیار متفاوت باشند. هیچ دو ساخت جرثقیل دقیقاً شبیه هم نیستند. قبل از ساخت جرثقیل، سازنده باید محل استفاده از آن و وزنی که برای بلند کردن آن نیاز دارد را در نظر بگیرد. علاوه بر این، جرثقیل ها اغلب برای مطابقت با نیازهای کاربر اصلاح می شوند. جرثقیل های سقفی که برای مقاصد صنعتی استفاده می شوند به گونه ای طراحی می شوند که به طور دائم در یک مکان باقی بمانند. این جرثقیل ها اغلب کارهای تکراری را انجام می دهند که می توانند خودکار شوند. یک نوع مهم جرثقیل صنعتی جرثقیل پل است. جرثقیل پل که به عنوان جرثقیل سقفی نیز شناخته می شود،  نام آن از این واقعیت گرفته شده است که شبیه یک پلی است که توسط دو تیر فولادی پشتیبانی می شود که بار کار را با بالابر (مکانیسم بالابر) در امتداد قسمت پل جرثقیل حرکت می کند. دو نوع جرثقیل سقفی وجود دارد: جرثقیل دروازه ای و بازویی.

جرثقیل دروازه ای

یکی از انواع جرثقیل سقفی جرثقیل دروازه ای است، اگرچه گاهی اوقات این دو اصطلاح به جای هم استفاده می شوند. مهم ترین تفاوت بین پل و جرثقیل دروازه ای این است که جرثقیل دروازه ای توسط دو پایه فولادی قاب پشتیبانی می شود و معمولاً روی یک مسیر ساخته می شود. جرثقیل های دروازه ای معمولاً در اسکله ها و بنادر کشتی ها دیده می شوند که محموله ها را از کشتی ها بلند می کنند.

جرثقیل بازویی

جرثقیل های بازویی نسخه دیگری از جرثقیل پل هستند. این نوع جرثقیل ها به طور دائم بر روی یک ایستگاه کاری نصب می شوند و معمولاً برای کارهای تکراری استفاده می شوند. بازو معمولاً بر روی یک ستون نصب شده روی دیوار یا روی زمین با یک بالابر متحرک نصب می شود و ممکن است حرکت اضافی داشته باشد  

 

مشاوره و استعلام قیمت جرثقیل

شرکـت مهندســی آذین دینامیک ـــــــ فروش جرثقیل سقفی ــــــ سازنده انواع جرثقیل 
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره