سازنده جرثقیل

جرثقیل بازویی

جرثقیل بازویی

فهرست مطالب

جرثقیل بازویی 

جرثقیل بازویی یک وسیله بالابر با بازو یا بوم است که از بدنه جرثقیل اصلی امتداد می یابد تا دسترسی بیشتری را فراهم کند و دارای طراحی شبکه ای برای کاهش وزن اضافه شده به بار است. طراحی جرثقیل های بازویی به آنها اجازه می دهد تا در فضاهای کاری کوچک به خوبی کار کنند و وظایف باربری تکراری را انجام دهند. انواع مختلفی از جرثقیل های بازویی وجود دارد که هر کدام به گونه ای طراحی شده اند که با نیازهای کاربردهای بالابر منحصر به فرد مطابقت داشته باشد. جرثقیل های بازویی مستقل رایج ترین نوع هستند و می توانند در مکان های مختلف نصب شوند. طراحی آنها پایه و اساس بسیاری از انواع دیگر جرثقیل های بازویی، از دیوار و سقف نصب شده تا جرثقیل های بازویی مفصلی است.

 جرثقیل های بازویی و انواع آن

طراحی ساده جرثقیل های بازویی قابلیت نصب در هر نوع فضای کاری را به آنها می دهد. آنها تجهیزات همه کاره و قابل انطباق هستند که می توانند به گونه ای پیکربندی شوند که متناسب با نیازهای یک فضای کاری کوچک باشد تا کارگران را از بلند کردن مواد دست و پا گیر و حجیم نجات دهد. در بسیاری از عملیات، جرثقیل های بازویی با سایر تجهیزات جفت می شوند تا کارایی یک برنامه افزایش یابد.

مانند تمام جرثقیل ها، جرثقیل های بازویی تجهیزات بالابری هستند که به یک تیر افقی ، سقف ، یک ستون یا یک دیوار متصل می شوند. جدا از اینکه به عنوان جرثقیل بازویی شناخته می شوند، به عنوان جرثقیل بوم نیز شناخته می شوند. ساختار یک جرثقیل بازویی به بازویی بستگی دارد که دستگاه بالابر جرثقیل را پشتیبانی می کند.

جرثقیل بازویی ایستاده

جرثقیل های بازویی مستقل رایج ترین نوع جرثقیل بازویی هستند و می توانند برای کاربردهای داخلی یا خارجی نصب شوند. در بسیاری از موارد، آنها توسط جرثقیل های پل همراه هستند. 

مزایای اصلی جرثقیل های بازویی ایستاده عدم محدودیت در محل، محدوده چرخشی بیشتر، ظرفیت بالا و دسترسی بیشتر است. سه طرح از جرثقیل های بازویی مستقل وجود دارد که بر روی صفحه پایه، پایه و پایه آستین نصب شده اند.

جرثقیل بازویی مفصلی

برخلاف جرثقیل بازویی معمولی، جرثقیل بازویی مفصلی دارای بازوی چرخشی و بوم است. 

آنها به راحتی می چرخند و پاسخگویی ثابتی برای تعیین بارها دارند و می توانند برای رسیدن به بارها در اطراف گوشه ها و موانع قرار گیرند.

 جرثقیل های بازویی مفصلی را می توان به صورت دیواری، زمینی، سقفی یا بر روی سیستم پل نصب کرد.

چرخش دو بازو را می توان قفل کرد و در سه طول مختلف بازو ارائه کرد.

 بازوی اصلی دارای یک چرخش 200 درجه است، در حالی که بازوی بیرونی می تواند 360 درجه بچرخد که به آن اجازه می دهد تا به ماشین آلات و ظروف بچرخد.

 پیکربندی‌های متعدد جرثقیل‌های بازویی این امکان را فراهم می‌آورد که موقعیت‌یابی دقیق بار و لکه‌گیری بارها در اطراف موانع وجود داشته باشد.

شرکت مهندسـی جرثقیل آذین دینـامیک
تامین قطعات جرثقیل
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button