سازنده جرثقیل

صنعت

صنعت جرثقیل سقفی

جرثقیل های سقفی ما با ارائه سبک های جدید در طراحی قدمی تازه در این صنعت بر می دارد، از این رو جرثقیل های سقفی در صنعت ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشند

 این شرکت برای بهره وری بهتر و ایمن بودن جان کارگران و همین طور سرعت بخشیدن در امور تولید و جابجایی، 

تمامی جرثقیل های خود را در راستای استاندارد سازی و ایمنی کامل و پایین آوردن هزینه برای مشتریان عزیز به تولید می رساند .

صنعت ، به تولید کالاها و خدمات در یک اقتصاد گفته می شود. کارخانه نماد اصلی پیشرفت صنعتی است. جرثقیل ها نقش مهمی در بسیاری از صنایع ایفا می کنند که جابجایی سریع و دقیق کالاهای بزرگ و سنگین برای ایجاد توان عملیاتی و لجستیک بهینه الزامی است.

 

طراحی جرثقیل های صنعتی

جرثقیل ها ی صنعتی در سبک های مختلفی تولید می شوند که هر کدام برای محیط خاصی مانند کامیون خودکار، هلیکوپتر یا سازه ثابت در نظر گرفته شده اند.

 آنها از نظر ظرفیت بار، اندازه، ارتفاع بالابر و دهانه متفاوت هستند. 

جرثقیل‌ها را می‌توان در داخل انبارها و کارخانه‌ها یا در خارج از بزرگراه‌ها، ریل‌های قطار و کارخانه‌های کشتی‌سازی استفاده کرد.

آنها بارگیری، تخلیه و انتقال بار را تسهیل می کنند. 

تمام سیستم های جرثقیل صنعتی باید به طور ایمن و موثر عمل کنند و پایداری سازه ضروری است.

 بنابراین، جرثقیل ها همیشه با ظرفیت بار مشخص، سیستم وزنه های تعادل و سایر ویژگی های مشابه برای جلوگیری از واژگونی یا فروریختن ساخته می شوند.

در خطوط راه آهن، جرثقیل های راه آهن می توانند حرکت کنند. 

اگرچه جرثقیل های ثابت نمی توانند حرکت کنند، اما به مراتب پایدارتر هستند و می توانند بارهای بالاتری را نسبت به جرثقیل های متحرک تحمل کنند.

 

جرثقیل های مونوریل، بازویی و استکر جرثقیل های ایستگاه کاری کوچکتری هستند که در داخل خانه برای انجام فعالیت های تکراری حمل و نقل مواد در اسکله های بارگیری و تاسیسات تولیدی استفاده می شوند. 

آنها می توانند دیواری ، جرثقیل سقفی یا آزاد باشند. جرثقیل های بیرونی بزرگتر معمولاً برای عملیات حمل و نقل عمده و ساخت سازه های بزرگ مانند پل ها و سیستم های بزرگراه مورد استفاده قرار می گیرند.

 جرثقیل های دائمی بزرگتر شامل جرثقیل های پل، دروازه ای و جرثقیل بالابر هستند که در پیکربندی و کاربرد متفاوت هستند.

انواع جرثقیل های صنعتی

جرثقیل های سقفی

نوعی جرثقیل که در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد جرثقیل سقفی است که معمولاً به عنوان جرثقیل پل شناخته می شود. از دو باند موازی تشکیل شده است که توسط یک پل متحرک به هم متصل می شوند. یک عنصر در سراسر پل حرکت می کند. دستورالعمل های ایمنی استاندارد برای جرثقیل های سقفی باید رعایت شود زیرا این جرثقیل ها در طرح های مختلفی بسته به استفاده ساخته می شوند.

جرثقیل های سقفی انواع مختلفی دارند و اغلب در مواقعی که زمان کار یا کارایی ملاحظات حیاتی هستند مورد استفاده قرار می گیرند. جرثقیل های سقفی برقی را می توان از یک آویز کنترل، رادیو/IR، آویز از راه دور یا از کابین اپراتور کنترل کرد. در بسیاری از شرکت ها استفاده می شود. این جرثقیل ها معمولاً در کارخانه ها برای حمل و نقل کالاهای عظیم استفاده می شوند.

جرثقیل های سوار بر کامیون

یکی از انواع جرثقیل های صنعتی جرثقیل کامیونی است. اینها روی یک کامیون با لاستیک های لاستیکی نصب می شوند که تحرک بسیار خوبی را ارائه می دهد. هنگامی که جرثقیل بارهای زیادی از مواد را در خود نگه می‌دارد، بخش‌ها (مهار کننده‌ها) به صورت عمودی یا افقی کشیده می‌شوند تا جرثقیل ثابت شود. دسترسی به مکان های ایزوله را تسهیل می کند و معمولاً در پروژه های ساختمانی استفاده می شود.

جرثقیل جیب

جرثقیل های بازویی معمولاً در فرآیندهای تولید، نگهداری و ساخت صنعتی زمانی که مواد اولیه یا سایر اجزاء نیاز به حرکت در یک منطقه پوشش دایره ای یا نیم دایره دارند، استفاده می شوند. این شامل یک بوم منفرد، معمولا یک لوله فولادی I-beam یا مربع، و یک بالابر است که در کنار آن حرکت می کند.

جرثقیل لودر

تجهیزات با استفاده از جرثقیل لودر، یک جرثقیل هیدرولیکی با بازوی مفصلی متصل به تریلر، در تریلرها بارگیری می شوند. از آنجایی که می توان آن را در مجموعه ها یا قسمت های زیادی تا کرد، جرثقیل لودر برای استفاده در مکان های محدود مناسب است. علاوه بر این، جرثقیل های لودر به دلیل قابلیت تا شدن، بسیار متحرک هستند.

جرثقیل دروازه ای

یکی از بزرگترین جرثقیل های جهان، جرثقیل دروازه ای بسیار بزرگ است و می تواند بیش از 20000 تن را بلند کند. کل ساختار قابل حمل است زیرا این پل جرثقیل به پایه های چرخدار بزرگ در هر انتهای جرثقیل متصل است. از آنها برای بارگیری یا تخلیه کانتینرها و مونتاژ قطعات کشتی های بزرگ در بنادر و کشتی سازی استفاده می شود. انبارهای یک صنعت معمولاً از جرثقیل های دروازه ای کوچکتر استفاده می کنند.

مزایای جرثقیل صنعتی

  • جرثقیل های صنعتی دارای ویژگی های مختلفی مانند قابلیت بارگذاری، اندازه، ارتفاع بالابری و وزن هستند.
  • دوام صنایع، کارخانه ها، تولید، ساختمان و غیره را تضمین می کند.
  • عملیات جرثقیل صنعتی در انواع مختلف صنعتی به دلیل پایداری ساختاری ایمن و کارآمد است.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button